Kievstar +38067 658-54-22
MTC +38050 206-14-63
Life +38063 935-67-58
Beeline +38068 197-67-94
+38044 577-57-77
+38044 331-77-05
+38044 222-88-33
sales@viconsult.com

Патент на корисну модель

Патент на корисну модель

Корисна модель — нове промислово придатне технічне рішення, що має не надто високий винахідницький рівень. Згідно Закону України «Про охорону прав на Винаходи І Корисні Моделі», корисна модель - це результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері технологій. Це право існує в законодавствах таких країн, як Австрія, Аргентина, Бразилія, Білорусія, Німеччина, Іспанія, Італія, Китай, Мексика, Марокко, Польща, Португалія, Росія, Тайвань, Узбекистан, Україна, Фінляндія, Франція, Чилі, Південна Корея, Японія. Патент на корисну модель діє десять років від дати подачі заявки в Патентне відомство. Має, як правило, менш суворі вимоги експертизи.

 

Корисною моделлю может бути:

 • Продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослини, тварини);
 • Процес (спосіб);
 • Нове застосування раніше відомого продукту чи процесу (способу).

Умови патентоспроможності корисної моделі

Корисна модель відповідає умовам патентоспроможності, якщо вона:

 • Є новою (тобто не є частиною існуючого рівня техніки).
 • Є промислово придатною.

 

 

Патент на корисну модель дає його власнику такі права:

 

 1. Право ВИКОРИСТОВУВАТИ корисну модель на свій розсуд
 2. Право ДОЗВОЛЯТИ використання корисної моделі іншим особам
 3. Право ЗАБОРОНЯТИ використання корисної моделі іншими особам
4. Право в судебном порядке ВИМАГАТИ відшкодування шкоди, а також інші компенсації у разі незаконного використання корисної моделі іншими особами

ВІДМІННІСТЬ корисної моделі від винаходу

 • У корисної моделі немає винахідницького рівня. Це означає, що корисною моделлю може бути визнано будь-який новий об'єкт (новий пристрій, новий спосіб або нове застосування раніше відомого пристрою або способу). При цьому в цілому таке нове технічне рішення об'єкта може бути цілком очевидним для фахівця в цій галузі знань. При цьому найголовніше, щоб це нове рішення раніше не було ніде не описано і не застосовано практично.
 • На корисну модель видається деклараційний патент. Фактично, наявність виключних прав на винахід підтверджує держава шляхом проведення кваліфікаційної експертизи заявки на отримання патенту на винахід та прийняттям рішення про видачу такого патенту. А при подачі заявки на отримання патенту на корисну модель - сам заявник стверджує (декларує) її відповідність умовам патентоздатності.
 • При розгляді заявки на отримання патенту не проводиться кваліфікаційна експертиза.
 • Рішення про видачу патенту приймається на підставі результатів формальної експертизи. Для отримання патенту на корисну модель експертиза на відповідність вимогам новизни та промислової придатності не проводиться.
 • Термін дії патенту на корисну модель вдвічі менше терміну патенту на винахід і становить 10 років.

Не визнаються корисною моделлю:

 • Відкриття, наукові теорії та математичні методи;
 • Методи інтелектуальної, господарської, організаційної та комерційної діяльності (планування, фінансування, кредитування, прогнозування і т.д.);
 • Правила виконання фізичних вправ, проведення ігор, конкурсів, аукціонів;
 • Проекти та схеми планування споруд, будівель, територій;
 • Умовні позначення (дорожні знаки, маршрути, коди, шрифти), розкладу, інструкції;
 • Комп'ютерні програми;
 • Форми подання інформації (у вигляді таблиці, діаграми, графіка і т.д.).

 


   
         Якщо Ви створили корисну модель і розкрили інформацію про неї раніше, ніж за рік до подання заявки на отримання відповідного патенту, і якщо факт такого розкриття інформації буде встановлено експертизою, Вам можуть відмовити у видачі патенту, оскільки Ваша корисна модель вже не буде вважатися новою.
Патент може бути отриманий тільки на корисну модель, яка є новою і промислово придатною.
Новою є корисна модель, відомості про яку не стали загальнодоступними у світі до дати подання заявки на дану корисну модель. Якщо у процесі патентування експертизою буде знайдена інформація і за явленої корисної моделі, опублікована в будь-який країні світу до дати подання заявки на корисну модель, корисна модель не буде вважатися новим і у видачі деклараційного патенту буде відмовлено.
Промислово застосовної є корисна модель, якщо вона може бути використана у промисловості або іншій сфері діяльності. Промислова застосовність заявленої корисної моделі перевіряється експертами в першу чергу.

Увага! Наші співробітники оперативно, якісно, комплексно і професійно нададуть вам послуги при митному оформленні об'єктів інтелектуальної власності.

Звертаємо увагу, що відповідно до діючих вимог внесення до митного реєстру об'єктів інтелектуальної власності не передбачає сплату державних зборів та внесення грошової застави.


Співробітники патентно-юридичної агенції Віконсалт оперативно, якісно, комплексно і професійно нададуть Вам консультацію.

Довіряйте професіоналам. Ми завжди раді співпрацювати з Вами!

Відповідальний спеціаліст
Родіонова Аліна
+38 093 093 111-75-46
ray@viconsult.com
viconsult_ray
Патент на корисну модель
Зайченко Вікторія Леонардівна
+38 044 222–88–33
+38 067 895-47-76
vita@viconsult.com
viconsult_vita
Патент на корисну модель