Kievstar +38067 658-54-22
MTC +38050 206-14-63
Life +38063 935-67-58
Beeline +38068 197-67-94
+38044 577-57-77
+38044 331-77-05
+38044 222-88-33
sales@viconsult.com

Реєстрація добрив

Реєстрація добрив

Агрохімікати - речовини (мінеральні, органічні, бактеріальні і т.д), які застосовуються для підвищення родючості ґрунтів, урожайності сільськогосподарських культур та іншої рослинницької продукції.

Добрива поділяються на кілька основних класів: мінеральні, прості, складні, органічні та інші. Вони застосовуються для поліпшення властивостей ґрунту, що в свою чергу покращує живлення рослин і збільшує урожай. Даний ефект обумовлений тим що в ґрунт вноситься один або кілька хімічних елементів які є дефіцитом в лінійці мінералів необхідних для нормального росту рослин.

Документом, який регламентує процес реєстрації добрив, є Закон України «Про пестициди і агрохімікати». Під визначення «агрохімікати» потрапляють всі органічні, мінеральні та мікробіологічні добрива, а також і будь-які інші речовини, які використовуються для поліпшення показників ґрунту і підвищення її родючості.

Пестициди та агрохімікати привезені з закордону або вироблені на території України, для продажу, рекламації, застосування в сільському господарстві й аграрному комплексі повинні обов'язково бути випробувані і внесені до Реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до застосування в Україні.

Добрива, вироблені на території України або імпортовані, перед реалізацією, рекламуванням або використанням, підлягають обов'язковим випробуванням, внесення в державний Реєстр добрив. Виключенням є агрохімікати, ввезені для проведення випробувань (до 5 л/кг), і включені в «Перелік агрохімікатів, дозволених до ввезення на митну територію України, виробництва, торгівлі, застосування та реклами без їх державної реєстрації». Даний список орієнтований в більшості на азотні добрива, а також добрива, склад і дія яких давно відомий і вивчений. З переліком добрив, які увійшли до цього переліку, можна ознайомитись тут

Зверніть увагу - перевірити чи відноситься Ваше добриво до цьому списку можна за митним кодом або складом продукції. Якщо є хоч незначні відхилення - потрібно робити запит до Міністерства екології про те, чи підлягає Ваш продукт обов'язковій реєстрації. Наша компанія з радістю допоможе Вам у складанні такого запиту та отриманні на нього відповіді.

Процедура внесення в Реєстр виключає можливість використання населенням неякісного продукту, можливих отруєнь продуктами після застосування будь-якого виду агрохімікатів і пестицидів в агропромисловому комплексі.

Державним органом, який уповноважений проводити процедуру реєстрації, є Міністерство екології та природних ресурсів України. Процедура внесення в Реєстр включає в себе:

  • Збір документів про склад, ефективність та застосуванні добрива;
  • Проведення випробувань;
  • Перевірка документів, результатів випробувань і включення до Реєстру.

Для включення до державного реєстру необхідно подавати:

  • Документи, що підтверджують безпечне застосування;
  • Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи про можливість включення такого добрива до реєстру;
  • Методики визначення залишкових кількостей пестицидів і агрохімікатів в рослинах, кормах, харчових продуктах, ґрунті, воді, повітрі;
  • результати біологічних, токсикологічних та екологічних випробувань.

Добрива, що виробляються на території України також повинні мати нормативний документ згідно з яким вони виробляються - ГОСТ, ДСТУ, Технічні умови.

Добрива повинні відповідати таким вимогам:

  • висока біологічна ефективність за цільовим призначенням;
  • безпечність для здоров'я людини і навколишнього середовища при дотриманні регламентів їх застосування;
  • відповідність державним стандартам, санітарним нормам та іншим нормативним документам.

Всім хто бажає здійснити внесення добрива в реєстр добрив необхідно подати комплект документів на включення до плану державних випробувань до кінця березня поточного року. Азотні добрива можуть бути включені до плану і пізніше даного терміну.

Фахівці компанії "ВіКонсалт" готові допомогти Вам як частково, так і повністю з реєстрацією Вашого препарату: розробкою Технічних умов на виробництво добрив, проходженню всіх необхідних узгоджень і реєстрації Технічних умов; проведенні випробувань продукції; допомогти з проходженням всіх інших необхідних процедур для внесенням добрива в реєстр і отримання свідоцтва.


Співробітники патентно-юридичної агенції Віконсалт оперативно, якісно, комплексно і професійно нададуть Вам консультацію.

Довіряйте професіоналам. Ми завжди раді співпрацювати з Вами!

Відповідальний спеціаліст
Інесса Либавка
+38 044 577-5777
+38 073 214-15-93
lip@viconsult.com
viconsult_lip
Реєстрація добрив