Kievstar +38067 658-54-22
MTC +38050 206-14-63
Life +38063 935-67-58
Beeline +38068 197-67-94
+38044 577-57-77
+38044 331-77-05
+38044 222-88-33
sales@viconsult.com

Альтернативне паливо

Альтернативне паливо

У сучасному світі люди все більше звертають увагу на охорону навколишнього середовища. Актуальними в такій ситуації стають альтернативні джерела енергії - поновлювані або вторинні енергетичні ресурси.

Паливо вважається альтернативним, коли воно повністю видобуто або виготовлено з нетрадиційних джерел сировини (біомаси, відходів деревини, різних органічних відходів, спиртів).

Альтернативне паливо буває рідким, твердим і газовим.

Головні положення про альтернативну енергетику викладені в Законах України «Про альтернативні джерела енергії» і «Про альтернативні види палива».

Згідно законодавства України, належність палива до альтернативного підтверджується свідоцтвом. Воно видається уповноваженим органом виконавчої влади. Термін дії даного свідоцтва - 2 роки. Також виробник, який отримав свідоцтво про належність палива до альтернативного, вноситися до державного реєстру виробників альтернативного палива.

Одним з найпопулярніших видів альтернативного палива, що випускаються на території нашої країни, можна назвати паливні пеллети, брикети, гранули, піні-кей з відходів деревини або рослинної біомаси. На ринку наданий широкий асортимент котлів, що дозволяють відмовитися від газу і перейти на тверде паливо.

На даний момент державою активно стимулюється впровадження альтернативної енергетики та заміщення газу твердим паливом. Наприклад, можна отримати 20% компенсації від держави на покупку твердопаливного котла в кредит.

Для отримання свідоцтва про належність палива до альтернативного виробник повинен мати нормативної документ на виробництво - державний стандарт або Технічні умови. На деякі види палива вже є діючі державні стандарти, але на брикети та пеллети з деревини потрібно розробляти власні Технічні умови.

Також варто відзначити, що альтернативні джерела енергії зараз активно розвиваються в Європейських країнах. Вітчизняні пеллети і брикети по своїх якостях не поступаються європейським аналогам, тому стають популярним продуктом для експорту. Компанія "ВіКонсалт" може допомогти Вам отримати протоколи випробувань згідно з європейськими нормами, який знадобиться при експорті продукції до Європи.

Патентно-юридична агенція "ВіКонсалт" надасть вам підтримку і допоможе:

  • Розробити Технічні умови або підібрати інший нормативний документ на Ваше паливо (ДСТУ, ГОСТ);
  • Отримати протокол випробувань альтернативного палива;
  • Отримати експертний висновок про належність палива до альтернативного;
  • Отримати Свідоцтво про те, що ваше паливо належить до альтернативного;
  • Отримати партійний / серійний сертифікат відповідності;
  • Отримати міжнародний сертифікат для експорту за кордон.


Співробітники патентно-юридичної агенції Віконсалт оперативно, якісно, комплексно і професійно нададуть Вам консультацію.

Довіряйте професіоналам. Ми завжди раді співпрацювати з Вами!