Kievstar +38067 658-54-22
MTC +38050 206-14-63
Life +38063 935-67-58
Beeline +38068 197-67-94
+38044 577-57-77
+38044 331-77-05
+38044 222-88-33
sales@viconsult.com

Міжнародне патентування винаходів

Як відомо патент, отриманий в Україні, надає патентну захист тільки на території Україні. Також відбувається і в інших країнах, тобто патент на винахід або корисну модель скажімо в Німеччині, діє тільки на території Німеччини. Проте з причини розвитку міжнародної торгівлі, все частіше стає актуальним питання про захист свого винаходу в зарубіжних країнах.

Міжнародне патентування можна здійснити кількома способами - за національною процедурою в кожній країні або за Міжнародною процедурою (РСТ) відповідно до Договору про Патентної Кооперації учасниками якого є 141 країна в тому числі і Україною.

Патентування за Міжнародною процедурою (РСТ) раціонально здійснити, якщо необхідно запатентувати винахід або корисну модель відразу в декількох країнах. Система PCT дозволяє подати єдину заявку відразу в кілька країн.

Також сьогодні існує можливість отримати так званий Регіональний патент:

Євразійський патент - патент ЄАПО (Євразійська Патентна Організація). Патент ЄАПО можна отримати на території декількох країн СНД т.к. Євразійський Патент надає правовий захист винаходу одночасно в 9 країнах колишнього СРСР (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменістан).

Європейський патент - патент ЄПВ (Європейське Патентне Відомство). Європейська патентна конвенція вступила в силу 7 жовтня 1977 До неї приєдналися Великобританія, Франція, Бельгія, Данія, Італія, Іспанія, Люксембург, Ліхтенштейн, Німеччина, Австрія, Швейцарія, Нідерланди, Швеція та Греція. Заявка подається в Європейське Патентне Відомство (ЄПВ) на одному з офіційних мов ЄПВ (англійською, французькою, німецькою) із зазначенням країн, в яких просять патентний захист. Повний перелік країн-учасниць можна знайти на офіційному сайті Європейського патентного відомства.

При цьому, слід звернути увагу на додаткові можливості щодо економії коштів на переклад матеріалів заявки, оплаті послуг іноземних патентних повірених і оплаті національних офіційних мит, які стали доступні завдяки укладанню Лондонського угоди, яка набула чинності з 1 травня 2008р. Так, відповідно до даної угоди:

  • подача Європейської заявки англійською мовою забезпечує автоматичну валідацію Європейського патенту у Великобританії, Німеччині, Франції, Швейцарії, Ліхтенштейні, Люксембурзі та Монако без необхідності надання національних переказів і призначення місцевих патентних повірених.
  • у разі подачі заявки англійською мовою в таких країнах як Голландія, Швеція, Хорватія, Данія та Ісландія необхідно надавати переклад лише формули винаходу і немає необхідності витрачати додаткові кошти на переклад опису. при валідації в Латвії та Словенії європейської заявки, поданої на якому з офіційних мов Європейського Патентного Відомства, необхідно надавати лише переклад формули винаходу.


Співробітники патентно-юридичної агенції Віконсалт оперативно, якісно, комплексно і професійно нададуть Вам консультацію.

Довіряйте професіоналам. Ми завжди раді співпрацювати з Вами!

Відповідальний спеціаліст
Родіонова Аліна
+38 093 093 111-75-46
ray@viconsult.com
viconsult_ray
Міжнародне патентування винаходів
Зайченко Вікторія Леонардівна
+38 044 222–88–33
+38 067 895-47-76
vita@viconsult.com
viconsult_vita
Міжнародне патентування винаходів